Palantir
oddělovač

Úklid

Literatura > Povídky > Vidoucí 2002 | 31. 12. 2002 19:58:04 | autor:

Úklid
   
    Vztekle odhodil nedopalek cigarety a vydal se domů. Právě mu ta kráva dala kopačky , kvůli chlápkovi co má auto. Fajn to auto je nádherný ,pěkné červená mazda ,jenže on má smůlu nikdy takové auto nebude mít. Je smolař , jeho vztahy vždy končí nějak podobně. Ta před ní se s ním rozešla kvůli chlápkovi s bytem. No co není bohatý, ale měl je docela rád, každou.Každou z těch pitomých husiček co šli jen po boháčích. Na to aby si užili a zablbli na to jim byl dobrý ale nikdy, žádná z nich, s ním neplánovala budoucnost. Měli ho jen na čas. Na ten čas než někde splaší nějakého boháče.
    Nemůže přece za to že má dvě celosvětové důtky a neudrží si práci. Na práci nikdy nebyl, doma ho k tomu nevychovaly. Vždyť jeho otec byl zloděj , ale nějak mu zapomněl předat své umění. Zemřel ve službě , zrovna vykrádal nějakou prodejnu když ho hlídač rozsápal. A matka? Přece nebude dělat kurvu jako ona, i když se to solidně platí nechce nastavovat zadek těm s autem. Těm který mu zničily život.
    Strčil si do pusy žvýkačku a papírek odhodil, už byl skoro doma. Docela se těšil kluci budou pryč , bude sám.Není snadné bydlet s hordou chlapů kteří jsou stejní zoufalci jako on. Neschopni přizpůsobit se současnému životu, stylu, smyslu,společnosti. Pchá, a kdo by se přizpůsobovat chtěl? Stále jen samá hloupá pravidla.Možná bude v televizi něco normálního a ne ty přiblblí výchovný pořady , ty nenávidí jsou pro ty s auty takový on nikdy nebude. Nehodlá být slušný patolízal jen aby si udržel nějakou krávu. Už byl doma ,složil se na gauči v prostorné společenské místnosti a pustil bednu , přepínal z kanálu na kanál, ale nic se mu nezamlouvalo.Všude jen samé moralistické keci o tom jak je v dnešní době všem dobře. Keci.Jemu dobře není.
    Ženská ho poslala pryč, dvě celosvětové důtky a zase nemá práci. Zítra bude muset jít do centrály. Vyzkoušel si zkroušený výraz jenž už uměl perfektně nasadit.Vyrazili ho protože dal svému šéfovi notně do zubů. Uchechtl se při té vzpomínce. Jak se tam ten pupkáč válel v rozsypaných odpadcích a plival svoje zuby. Rozchechtal se když si vzpomněl jak mu nařizoval odpadky uklidit ale on odmítl, řekl mu ať si to uklidí sám, čí pach by uklidář asi našel kdyby ty odpadky neuklidil?Vážně se chechtal na celé kolo při vzpomínce jak ten pupkáč zbledl a rychle uklízel rozsypané odpadky. No zítra v centrále musí na ten smích zapomenout, mohli by ho poslat na převýchovu a o to nestál.Nebo by mu mohly dát nějakou odpornou práci. I když tu dostane i tak. Ale když tam bude nějaké mladé děvče třeba vyvázne něco lepšího. Tyhle mladé husičky na něj letěli vždy, přitahovaly je problémové typy. Jen škoda že časem dospějí a on je začne odpuzovat. Jednou se zkoušel uchytit jako gigolo ale to taky nevyšlo. Nemůže prostě spát s každou a těchto služeb využívaly jen samé staré rašple jenž se koupaly v penězích, nenáviděl je.
    Někdo šramotil na chodbě. Měl by ho jít seřvat, ale byl línej vstát a navíc se bál, posledně dostal pěknou nakládačku.Nemá se starat o cizí věci, dostalo se mu poučení. Někdo zaklepal . Trhl sebou , kdo by to mohl být? Že by některý z kluků zapomněl kód? To se mu nezdálo. Tak asi návštěva pro někoho.Třeba se mu jde ta kráva omluvit.Klepání se ozvalo znovu tentokrát razantněji. K sakru kdo to .... zvedl se z gauče, bylo jasné že dotyčný stejně neodejde dokud neotevře.Bušení na dveře už bylo velmi silné. Zarazil se v půli kroku.Nedopalek od cigarety . Ta kráva ho tak vytočila že ho hodil na zem , pane bože. Dveře už se pod bušením prohýbaly. No co nedopalek to bude třetí důtka bude si muset dávat pozor čtvrtá už znamená smrt ! Leda by šel dobrovolně na převýchovu pak by mu ty důtky smazali, no asi to udělá. Ale jeho fotr říkal že by radši chcípl než by tam šel. Znovu se vydal ke dveřím se že otevře když se zarazil znova. Papírek od žvýkačky ! Studený pot vyrazil na jeho těle.Ten taky hodil na zem . K sakru musí utéct jinak.... Dveře se rozletěli na tisíc třísek a mezi nimi stál železný pes.
    Úklidář .Vystopoval ho až domů . Široké ocelové plece na niž si hověla ocelová hlava s rudýma očima jenž viděli ve dne stejně dobře jako v noci. Jeho nos byl ten nejdokonalejší senzor jenž kdo kdy vyvinul. On byl ten důvod proč už nebylo třeba policistů, byl stopařem, vyšetřovatelem i soudce v jedné ocelové postavě. Z jeho těla vyjela zkumavka na tenké železné ručičce a v ní byl jeho nedopalek, plaval v hustém konzervačním roztoku jen v tom pološeru vydával zlověstné namodralé světlo.
    "Třetí celosvětová důtka." ozval se ze psa neosobní elektronický hlas: "Porušení celosvětové úmluvy o zpracování a recyklaci odpadků. Odpadky na zem nepatří. Pamatujte.Nežijeme na smetišti a ani žít nechceme." Odříkal větu jenž kdysi pronesl nějaký senátor nebo poslanec a jenže se stala součástí zákonů celého sjednoceného světa,
    Stál ani nedýchal jen se v duchu modlil aby ten pes nenašel ten papírek od žvýkačky. I když věděl ,že je nemožné aby ho neměl.Těm železným bestiím nic neujde.Vzpomněl si na svého otce, jak bylo asi jemu když ho ten pes přistihl?Neměl by utéct? Zkumavka zajela zpět a chvíli se nic nedělo. Už se chtěl uvolněně sesunout zpět na gauč.Když vyjela další zkumavka a v namodralém světle zářil, křičel obvinění jeho papírek od žvýkačky, málem se mu zastavilo srdce.
    "Čtvrtá celosvětová důtka, nevhodný pro převýchovu,nenapravitelný,život vám skončil.a bude vám odebrán na místě." ozval se znovu ten neosobní elektronický hlas,
    Zkumavka zajela zpět.
    A oni tam jen tak chvíli stály proti sobě. Člověk a hlídač pořádku , nepodplatitelný policista,železný pes. Dřív než se rozhodl jestli má utéct nebo se jen pomodlit a porosit za odpuštění, poprosit o rychlou smrt nebo dlouhý život. Dřív než se k čemukoliv rozhodl. Dřív než se mu vůbec nějaká myšlenka v hlavě stihle zrodit.Se na něj to umělé zvíře vrhlo a roztrhalo ho na kousky....
    A pak to vše uklidilo . Pořádek musí být!
   
   


Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 3823

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:



* povinný údaj
 

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.