Palantir
oddělovač

Avalcon Speciál 2003

Akce > Cony | 05. 11. 2003 20:54:16 | autor: Harv

Letošní Avalcoňácký speciál byl podivný. Po letech (naposledy to byl můj první con - Istrocon 2001) jsem se vydal do místa konání sám, bez doprovodu členů klubu, bez šance, že potkám někoho, vyjma organizátorů, koho budu znát. Dokonce to dosáhlo toho bodu, že jsem nevzal ani žádné propagační letáčky, které se již staly nepostradatelnou ozdobou stěn a nástěnek v místech konání:). A abych výčet ukončil, dodám, že to byl první con, na který jsem se kouknul jako student.
    Dorazil jsem téměř za tmy. Vyzvedl si program, odložil peníze za vstup, ubytování a stravování a vydal se najít místo, kde budu spát. Poté, co jsem nakoukl do haly, pochopil jsem, že tam se spát nebude. Tentokrát se spacáky rozkládaly přímo v KD Junior, v místě letních satanistických seancí mangy a anime - v posilovně (a nejen tam). Nakonec to ale nebylo na škodu - z baru to bylo jenom po schodech dolů (do baru byl přidán kulečník a fotbálek, což pomohlo k už tak výtečné atmosféře) a rozhodně jsem si nemohl stěžovat na blízkost stvoření něžného pohlaví. Mimochodem Speciál potvrdil vzrůstající tendenci ženských návštěv conů.
Spánek nabytý negatní manga energií:-)
    Na slavnostním zahájení nás přivítal z podia Vašek Pravda. Ale jen krátce, aby přenechal své místo pověstné Kačence a nově i loutkově-animovanému krátkému filmu Pád. Kdo neviděl, nepochopí, jak můžou být české filmy plné smrti a sarkasmu:).
    Pak mě čekala výjimečná dvojhodinovka. Přes počáteční potíže se nakonec film přece jen podařilo zprovoznit a tak jsme si užili dost Connelyho a hlášek o tom, že sledujeme nelegální kopii. O filmu řeknu, že jde o X-meny z předminulého století.
   
    Druhý den ráno vyrážím na SG a průvodce její první a druhou sezónou, abych si zkontroloval, kolik dílů jsem zameškal. Dovídám se něco o možnosti elektronického vzdělávání, stavuji se na oběd.
    Okolo druhé hodiny se jdu podívat na derniéru Pravdovy Šokující pravdy o hajzlech na plavidlech Federace. Pokud jste neviděli, nezoufejte, možná se objeví v materiálech na Avalcon 2004.
    Další SG, tentokrát sezóna 3. aneb Co nás v televizi ještě čeká.
    Když odcházím z vesmírných vrat, potkávám povědomou postavu. Rychle shledávám, že je to Guru Pechy ze Scifiworldu (konečně- první známý ksicht na conu:)). Tím jsou vyřešeny mé pochyby o tom, zda jít na jeho Sex ve sci-fi nebo na anděly Petry Roubalové.
    Guru přišel slušně oblečen (prý to po něm požadovali :)), zato přichází s poloobnaženou děvou v podpaží (plakát), aby prý navodil tu správnou atmosféru, a tak se hosté čajovny zapojují bez potíží do debaty, zda má sex místo ve sci-fi.
    Nakonec se přece jen vydávám na anděly. Nebo alespoň na jejich poslední hodinku (přednášky). Fešná přednášející nám předložila spoustu informací, ale je škoda, že nebyly dobře utříděny a podávány v celku, bez zbytečného hledání v materiálech.
    Je okolo 19. hodiny, stavím se na baru a debatuji (především s Pechym) a propaguji (klub, Vidoucího, web a především nový film Matrix: Remixed).
Kulečník - odpočinek od baru:-)
    Okolo desáté jsme vyzváni, abychom si došli na autorské čtení Jarka Mosteckého. Čtení je rozhodně zajímavé, možná, že si tu knihu i koupím. Následuje debata, do které se zapojuji i já, jednak abych podpořil Pechyho, jednak abych se něco dozvěděl.
    Nakonec končíme opět u baru. Pechyho napadne zlanařit Jarka pro Scifiworld, mě zase napadá, že by mohl třeba porotcovat Vidoucího. Přisedáváme si, přesvědčujeme, posloucháme soutěž v počtu zapamatovaných básní.
    Okolo půl třetí jdu spát. Nakonec však místo abych spal o hodinu víc (přechod na zimní čas), prokecávám hodinu víc s jednou holčinou z Práglu. Venku začíná sněžit, inu, Vysočina.
   
    Dalšího dne navštívím další sérii z SG. Tentokrát je to poslední (u nás vysílaná) sezóna SG.
    Poslední program, který jsme navštívili, byla debata O conu po conu. Dozvěděli jsme se, jak bude probíhat příští desítidenní Avalcon.
   
    Z letošního Speciálu mám velice dobrý pocit. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem se setkal s těmi správnými lidmi, navštívil ten správný program (byl řádně napresovaný lákadly a sladkosti), nebo jsem měl prostě jen lepší náladu, než obvykle, ale jisté je, že mi toto akce postě sedla. Organizátoři odvedli dobrou práci, návštěvníci si užívali všeobjímající pohody. Snad jen kdyby vlaku, kterým jsme odjížděli k domovu, nevjel pod kola automobil, mohl bych na Avalcon speciál vzpomínat jen v dobrém. Ale i takhle to byl nezapomenutelný víkend.
   
Fotky z Avalconu Speciál
Pechyho reportáž z Avalconu SpeciálPrůměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 3634

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.