Palantir
oddělovač

Jistota je jistota

Literatura > Povídky | 10. 09. 2003 23:06:22 | autor: Zdenek

Warning: file(clanky/clanek175.html): failed to open stream: No such file or directory in /DISK2/WWW/sfkpalantir.net/www/system-clanek.php on line 117 Warning: join(): Invalid arguments passed in /DISK2/WWW/sfkpalantir.net/www/system-clanek.php on line 118

Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 15936

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 7 z 7) :: od nejstarších :: úrovňově ::
Sordid - 2004-02-15 00:00:00

No, to už je tak nějak poznat z toho jména, že Khar asi nebude žádnej velkej slušňák (žéé, Rezo???), i když je fakt, že kdyby se temnej pán jmenoval Václav nebo nedej bože Emanuel, tak by to asi taky nebylo ono...

Zdenek - 2004-02-14 00:00:00

2rookie: Díky za komentář:o) Bedlivě jsem to prostudoval. Stále se učím a je fajn slyšet, že něco už jde:o) Akorát mi stále ještě nejde to vypravěčské balancování mezi polopatickým vyklopením děje na čtenáře a snahou zabalit to pořádněji a nechat čtenáře, ať trošku přemýšlí. Jo, ta spojovací linka je hůře hledatená, páč je to psané pro svět Asterion, kde se předpokládá, že ti čtenáři už jej trochu znají (nevýhoda psaní pro konkrétí světy, kde se to může stát, i když by nemělo). Takže, Khar je ta nejzljší bytost, mimo jiné hlava té zločinecké organizace, jíž je Idwin součástí. Ten monolog je jeho závěť. Příště budu psát čitelněji:o)

rookie - 2004-02-14 00:00:00

Souhlasím s Alešem, některé popisnější pasáže by možná potřebovaly mírně, ale opravdu jen mírně odlehčit. Jinak mám několik vlastních subjektivních komentářů. Nejdřív pár minus: 1. Mám pocit, že příběhu chybí určitá pointa, je tam jisté rozuzlení, ale zdá se mi, že se čtenáři nechává příliš velký prostor pro přemýšlení nad tím, co se teda vlastně stalo. Možná to byl ale záměr a já jsem jen ignorant, kterej to nepochopil. 2. Připadá mi, že se příběh rozpadá na dvě víceméně samostatné části, spojovací linka mezi nimi se zdá být poněkud nezřetelná. Ale třeba je to znovu jen mé ignorantství :) 3. V povídce je pár nepatrných stylistických neobratností, např. opakování krátce za sebou "podobným...ani nemluvě"-"podobných...ani nemluvě".

A teď ta plus: 1. Vynikající úvod, obzvlášť první odstavec. 2. Skvělá slovní zásoba, což se projevuje především právě v oněch popisech :) 3. Velmi dobrá gradace napětí, hlavně od momentu, kdy se "na scéně" objevuje Jasied. 4. Taky se mi velmi líbí prolínání vlastního děje s dopisem či monologem Idwina, skvělej nápad.

Máš talent, takže jen tak dál :) 2Harv: ty čtyři stovky za 10 až 13 hodin práce+nápad jsou opravdu jen almužna, tudíž bych autora hned "sviní" nenazýval :))

Zdenek - 2003-09-13 00:00:00

Máš, Harve, samozřejmě pravdu. Neřekl jsi to, ale věděl jsem, že jsi s tím tak úplně nesouhlasil. Občas máš v oblibě ostřejší výrazy:o) Je jasné, že jsme to napsal z toho důvodu, že mě o to požádali, nešlo o peníze. Těžko řícz, zda mi 400,- stojí za 10-13 hodin práce, možná jo... No nevím, každopádně je důležité, že je fajn dostat peníze za něco, co člověka baví:o)

Harv - 2003-09-13 00:00:00

Nerikal jsem, ze jsi svine, to vis ostatne uz sam, kdyz to tady o sobe pises. Rikal jsem, ze je cokoliv spatne, kdyz do toho nedavas vsechno, kdyz to delas jen pro ten mrzky peniz, kdyz bys to jinak nenapsal...

Zamysli se nad tím.

Zdenek - 2003-09-12 00:00:00

Jó, to se bere, ono to je, jak bych to řekl, taková povídka na zakázku:o). Harv by řekl, že jsem svině, že jsem psal za prachy:o)) Ale je fakt, že taky poslední dobou cítím, že někdy nejsou popisné pasáže až tak nutné. Někdy stačí jen tak načrtnout a popohnat to kupředu. Člověk se pořád učí... Ale dík za komentář

Sordid - 2003-09-11 00:00:00

Dobrý je to, fakt jo. Možná ten konec je takovej trochu slabší, člověk je napnutej co bude a ono nakonec skoro nic, ale zase je dost realistickej a krásně tragickej, což je zase super. Jen bych asi trochu ubral na volume popisnejm pasážím, kubíkovku bych z toho nedělal, ale místama to byla trochu nuda.


:: (1 - 7 z 7) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.