Palantir
oddělovač

Podzimní porada ČS Fandomu 2002

Akce > Cony | 25. 11. 2002 19:21:24 | autor: Harv

Na podzimní poradu (naši druhou celkově) klubů sdružených v Československém fandomu, která se konala 18. 10. 2002 v Březové nad Svitavou, jsme tentokrát jeli psychicky připraveni. Spolu s Jarníkem jsme totiž čtrnáct dní před poradou zvládli jednu z pravidelných schůzí našeho klubu a týden na to jsme si další porci hádavé atmosféry užili na jednání krajské části Obce spisovatelů. Tím ale nechci říct, že by Fandom byl místem, kde se lidé jen hádají.
    Cesta na jednání byla, jako každá naše cesta na jakoukoliv akci, jedním malým dobrodružstvím. Například jsem se koukl špatně na jízdní řád MHD a musel jsem tak vlak dobíhat, naše vystupování z rozjíždějícího se vlaku radši nepřipomínaje.
    Po půlhodince cesty z nedaleké vesnice, kde vlak stavěl, jsme se ocitli v Březové a byli jsme v Pohodě. Přesněji před Pohodou, protože dveře byly zavřené.
    Čekání na otevření penzionu jsme si krátili tlacháním (jako bysme toho dost nenakecali ve škole nebo ve vlaku:-)) a flirtováním s kočkou:-) majitele, která se ke mě bezostyšně lísala. Navíc jsme stačili pozdravit vstávajícího prezidenta Zdeňka Rampase a Pagiho.
    Nakonec jsme se ale dovnitř dostali a zabrali jeden ze stolů ve jmenu Palantíru. Než se začali lidé scházet dolů nasnídat, připoměli jsme se Honzovi Macháčkovi s prosbou o poskytnutí porotců do naší soutěže. To už se ale začala scházet první ranní ptáčata, a tak nás ZR nabádal k tomu abychom se nasnídali. Odmítli jsme, snídali jsme doma.
    Dveře se otevíraly a dovnitř vcházela jedna osobnost Fandomu za druhou. Vešel i jistý buldoček o němž ZR tvrdil, že chrápe víc než Pagi, jeho majitel, věčný rebel Netopejr nakvašeně pronesl, že jeho psa pozdravěj, ale jeho už ne.
    V podobně rozverné náladě se pokračovalo, než se začalo jednat. Nastala totiž takzvaná jednací nálada, kterou jen občas prolomili Netopejrovy vtipné hlášky.
    Prvně se tradičně představily kluby. Jelikož se nás do Březové sjelo dost, bylo představování v půli přerušeno. My jsme se dostali na řadu až v druhé polovině a během krátkého výčtu, co náš klub dělá, jsem nenápadně vsunul skrytou reklamu na klubové stránky.
    ZR poreferoval o tom, že na název Parcon už Fandom vlastní ochranou značku a o to samé se pokouší i u Ceny Karla Čapka. Něco jsme se též zpětně dozvěděli o jednání SAF a ASFFH a Obce spisovatelů. (Bude se připravovat stránka, kde bude jakýsi výčet soutěží, které se v rámci Fandomu pořádají. Na příštím Parconu bude samostatná linie zabývající se SF i mainstream literaturou.)
    Po těchto více méně pro náš klub až ne tak zajímavých informacích přišlo velmi rušné hodnocení Euroconu 2002 a informace o Parconu 2003.
    Con se bude konat 2.7. - 6.7. 2003 a má mu předcházet soutěžní Filmový Festival Fantazie 28.6.- 2.7. 2003. Na samotném Parconu by měly přibýt programové linie věnující se PC hrám, seriálu Star Gate (SG Con) a Červenému trpalíku (Red Dwarf Con). Mezi hosty by se měli objevit starý známý z EC - malíř P. Coriat, spisovatel W. King a Kir Bulyčev a kočkodlak K. Lewandowski. Jednat se prý bude i o návštěvě herců ze ST, SG či LotR.
    Součástí materiálů má být nové SF CD, které bude určitě lepší než to minulé:-). Ubytování se tentokrát bude platit na celou dobu konání Parconu. Ve vstupném nebude zahrnut vstup na Party, na Divadlo Zeměplocha a na představení Soudných sester z divadla V Dlouhé (ale toto je zatím jen ve fázi vyjednávání).
    Když už jsem psal o Parconu, tak se zde kandidovalo na pořádání Parconu 2004. Kandidatura byla jediná a podávali ji ústy Richarda Klíčníka kluby Krakatit, KJV a Klub Terryho Prattcheta.
    Dnes už můžeme říct, že se Parcon odehraje na kolejích v Brandýse nad Labem, že obědvat se snad bude v menze, že snad dojde na výstavy výtvarníků a SF ples v místním zámku a Fantasy show pod širou oblohou.
    Termín? Con by se měl conat poslední víkend v srpnu, ale vše je ještě ve hvězdách.
    Plánovaný oběd se zpozdil, a proto se debatovalo dál. Mělo se diskutovat o zavedení nové ceny Fandomu Drak, která by měla stejnou hodnotu jako dosavadní cena Ludvík. Drak by pak udělovala slovenská část Československého fandomu a Ludvíka zase polovina česká. Dárečkovi, který si neustále pletl Ludvíka s jinou cenou fandomu, Mlokem, se debatu nepodařilo udržet ve správných kolejích, a tak se rozohnila až v otevřenou hádku jednotlivých členů, kteří se pravděpodobně na poradu přijeli jen hádat. Padaly pak otázky jako: Kdo jsme?, Kde jsme?:-)
    Konečně zhruba po půlhodinové hádce bylo (sice nadvakráte, ale přece) odhlasováno podmíněné přijetí. To znamená, že pokud si to schválí bratři Slováci, tak to bude platit.:-)
    První polovina jednání byla úspěšně za námi a před tradičním obědem, zahrnujícím polévku a řízek s bramborovým salátem, byly ještě oznámeny kandidatury na členy rady Fandomu. Na pět křesel kandidovala šestice lidí (Gudrun, M. Koutný, V. "Kritizátor" Pravda, Pagi, Marvin a Dáreček)
    Hlasovalo se tajně a nakonec z rady vypadl Vašek Pravda. Pravil:"...ale já se vrátím." a přisedl k našemu stolu. "Kluci vy jste mi to udělali schválně abych měl čas na LPN :-)," narážel Vašek na náš rozhovor o polední přestávce, kdy se přiznal, že na to nemá čas.
    Já jen přidám poznámku, že předsedou rady se stal opět Pagi.
    Melkor, známý jako čajový mistr, se rozhodl v průběhu Tatraconu, kdy v Čechách zuřily povodně, že svůj výdělek čajovny, kterou provozoval na Euroconu a na Istroconu, věnuje živlem postiženým fanům. ZR slíbil, že peníze nepřijdou do nepravých rukou a že peníze poputují, kam mají. :-)
    Pak už přišla řada na zprávy z kategorie Různé.
    Mluvilo se o divadle V Dlouhé, kde se letos vyznamenaly povodně. Vlasta Talaš informoval, že na serveru www.scena.cz lze pomoci se sponzorováním nových kostýmů a všeho ostatního potřebného k provozu divadla. Mimo to nás informoval, že Terry Prattchet se osobně angažoval při sbírce na podporu divadla, a tak se rozhodl, že postava jeho dalšího zeměplošského románu bude vydražena. Pro více informací klikněte zde.
    Další informace mě bohužel zatím nic neříká, ale přece jenom uvedu, že výtvarník Theodor Trekl oslaví letos krásných 80. let a snad se to bude i slavit.
    Fandom má však i jiné problémy, než jsem zde dosud líčil. V poslední době totiž vzniká velké množství malých akcích a některé se samozřejmě kryjí, proto má do budoucna vzniknout kalendář akcí na Scifiworldu.cz a Vašek Pravda, který se dobrovolně přihlásil:-), bude koordinovat konfliktní termíny.
    Právě jednou z menších akcích bude nově uspořádaný Taurcon. Z toho, co jsem o této akci vyslechl, bude se zaměřovat na nenásilné sbližování divočáků (rozuměj lidi, kteří nikdy neslyšeli o Fandomu a kteří hrají LARPy a bijí se na dřevárnách) s Fandomem.
    Porada skončila a my se těšili na workshop pro nové členy Fandomu. Bohužel jsme nemohli zůstat déle, a tak jsme o dobrou polovinu Pagiho vyprávění přišli.
    Cesta zpátky proběhla bez ujíždění vlaku a bez přepadení partou marťanů, takže už není o čem psát.:-)
    Tak a je to za mnou.
   


Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 3382

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.